KURUMSAL

TARİHÇE

2005 yılında bir grup gönüllü eğitimci tarafından hizmete başlayan Pınar Eğitim Kültür Sanat ve Gençlik Kulübü Derneği, geleceğimiz olan gençlerimizin sağlam karakterli, ahlaklı, gönlü ve fikri temiz olarak yetişmeleri için yola çıkmış ve emin adımlarla yoluna devam etmektedir.

Her geçen gün hitap ettiği kitle sayısı artarak devam eden derneğimiz bu güne kadar örgün eğitimde 1800, yaygın eğitimde binlerce gencimize ulaşmıştır. Gençlik Derneğimiz düzenlediği eğitim çalışmalarıyla, konferans ve toplantılarla, seminerlerle, kültürel gezilerle, geleceğimize ışık tutmaya devam edecektir.

Süremizin kısıtlı olması dolayısıyla kısaca faaliyetlerimizden bahsetmek istiyorum;

Gençlik Derneğimiz 2013 yılından itibaren 2 adet T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2 adet T.C. İçişleri Bakanlığı, 2 adet Turizm Bakanlığı ve 5 adet Selçuklu Belediyesi’ne yazmış olduğu projelerle eğitim, etkinlik, sosyal ve kültürel faaliyetleri yürütmede zaman zaman proje desteği almaktadır.

Gençlik Derneğimizin eğitim, etkinlik, sosyal ve kültürel faaliyetleri iki ayrı koldan yürütülmektedir.

 • Pınar Gençlik Örgün Eğitim Faaliyetleri
 • Pınar Gençlik Yaygın Eğitim Faaliyetleri

Örgün Eğitim faaliyetlerimiz Gençlik Derneğimizde yürütülmektedir. Yaygın eğitim faaliyetlerimiz ise zaman zaman Gençlik derneğimizde olmakla beraber Cami, Sosyal ortamlar ve çeşitli kotasyonlarda gerçekleşmektedir.

Gençlerimizin streslerini atabilecekleri halı saha, yüzme, langırt, masa tenisi, profesyonel dart, okuma ve kaynaşma kampları, tarihi ve kültürel geziler, aile ile iletişimi arttıracak oyun şenlikleri ve baba-oğul kampları gibi bir çok etkinlik düzenlenmektedir.

 1. sınıf tan 11. Sınıfa kadar olan yaş gruplarını kapsayan öğrencilerimize Kuran-ı Kerim, İlmihal, Değerler eğitimi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Matematik, Türkçe, Fen bilgisi, İngilizce, Sosyal Bilgiler, Edebiyat, Fizik, Robotik kodlama ve İzcilik alanlarında takviye eğitimler verilmektedir.Gençlik derneğimizde branş eğitimleri Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmenler tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca değerler eğitimi için alanına hâkim rehber eğitimcilerimiz görev yapmaktadır.

Bunların dışında İzcilik Kulübü olarak gençlerimizin zaman tasarrufu, yardımsever olma, birlikte yaşama ve arkadaşlarına saygı gösterme vb. konularda gelişimlerinin sağlandığı izcilik eğitim ve kamp faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.

Yaygın eğitim faaliyetlerimiz 40 eğitimci rehberimiz ve 20 aday rehberimizle Selçuklu ilçemizin farklı bölgelerinde 15 yaygın eğitim grubu ile 300 öğrenciye ulaşılmaktadır.

Gençlik Derneği olarak öğrenci ve velilerimizden aldığımız olumlu tepkiler yaptığımız hizmetin önemini bizlere sürekli hatırlatırken, daha büyük kitlelere ulaşılması, Gençlik Derneğimizin gelişmesi ve yeni ihtiyaçlara cevap verebilmesi için de Pınar Gençlik Derneği Yönetimi olarak sürekli çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

 

 

PINAR EĞİTİM KÜLTÜR SANAT VE GENÇLİK KULÜBÜ DERNEĞİ

Uygulanan ve Devam Eden Projeler

 • ‘Pınar Gençlik Merkezi Projesi’ T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı

Uygulama tarihi: 01.08.2013 – 01.08.2014

 

 • ‘Dezavantajlı Gençler Bizim Projesi’ T.C. İçişleri Bakanlığı

Uygulama tarihi: 01.08.2014 – 01.08.2015

 

 • ‘Geleceğin İnşası İçin Elele Projesi’ T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı

Uygulama tarihi: 01.01.2016 – 01.01.2017

 

 • ‘Selçuklu’ da Gençler İyiliğe Öncü Oluyor Projesi’ Selçuklu Belediyesi

Uygulama Tarihi: 01.04.2016 – 31.12.2016

 

 • ‘Pınar Gençlik Derneği Uçurtma ve Oyun Şenliği Projesi’ Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Uygulama Tarihi: 07.05.2017 (Bir Günlük)

 

 • ‘Selçuklunun Gençleri Okuyor Projesi’ Selçuklu Belediyesi

Uygulama Tarihi: 15.09.2017 – 15.11.2017

 

 • ‘İdeal Asrın Talipleri Projesi’ T.C. İçişleri Bakanlığı

Uygulama Tarihi: 01.10.2017 – 30.09.2018 (Devam Ediyor)

 

 • ‘Selçuklu’ da Oyuncaksız çocuk Kalmasın Projesi’ Selçuklu Belediyesi

Uygulama Tarihi: Protokol İmzalanacak

 • “Selçuklunun Gençleri İlm-i Hali’ni Öğreniyor” Projesi Selçuklu Belediyesi Uygulama tarihi: 01.09.2019-31.12.2019
 • “Pınar Gençlik Derneği Geleneksel Uçurtma ve Oyun Şenliği” Projesi Konya İl Kültür Turizm Müdürlüğü Uygulama Tarihi: 04.08.2019