Camide Gençlik Var Projesi Ödül Töreni

“Camide Gençlik Var” projesiyle gençlerimiz hem eğlendi hem öğrendi.

Selçuklu Müftülüğü ve Pınar Gençlik derneğinin ortaklaşa yürüttüğü “Camide Gençlik Var” projesinin kapanış ve ödül programı Merkezsev Huzurevinde düzenlendi. Program; Konya il Müftüsü Ali Öge, Selçuklu ilçe müftüsü Bekir Derin, Merkezsev Yönetim Kurulu Başkanı Abdüllatif Başaşcı, Kop Başkanı Mahmut Sami Şahin ve Pınar Gençlik Derneği Yönetim Kurulunun katılımlarıyla gerçekleşti.
11 Aralık 2021 de başlayan programda gençlerimiz hafta sonu camilerde buluşarak hem eğlendiler hem öğrendiler.
Cami görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim eğitimleri verilen gençler ayrıca Gençlik rehberleri ile değerler eğitimi ve çeşitli etkinliklerle güzel zamanlar geçirdi.
Düzenlenen kapanış programına katılan 147 gencimize hediyeler verildi. Her camide dereceye giren öğrenciler ayrıca İstanbul-Çanakkale gezisi ile ödüllendirildi.

Saat 11.00 de başlayan kapanış programında farklı camilerden gelen gençler kaynaşarak eğlenceli vakitler geçirdi. Öğle namazı akabinde yemek ikram edildi yemekten sonra ödül törenine geçildi. Ödül töreninde il müftüsü Ali Öge Bey gençliğin ve camilerin önemine vurgu yaparak projenin öneminden bahsederek Pınar Gençlik Derneğine ve Program kapsamındaki Camilerde görev yapan İmam Hatiplere teşekkür etti. İlçe müftümüz Bekir Derin Bey ise camilerin gençlerin mekanı olduğuna dikkat çekti ve Bu programın bir kapanış programı değil bir ara programı olduğunu belirterek önümüzdeki aylarda projeye katılacak Cami sayılarının arttırılarak programın devam edeceğini belirtti. Pınar Gençlik Derneği yönetim kurulu başkanı Mustafa Gültekin Bey ise Pınar Gençlik derneği’nin kuruluşundan bu yana gençliğin inşası adına birçok benzer projeleri yürüttüklerini belirterek Ramazan ayından sonra daha fazla camide Bu projenin devam edeceğini söyledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.